autochodura s.r.o.

PŮJČOVNA DODÁVEK
Autopůjčovna
Půjčovna dodávek s nejširším výběrem
více zde >
Autoservis
AKCE KLIMATIZACE 2020 NA POČKÁNÍ Detekce úniku chladiva a plnění klimatizací…
více zde >
Pneuservis
Kompletní a pohodlné řešení pneu a kol pro Vaše auto. Zajistíme…
více zde >
Automatická převodovka
Automatická převodovka Nefunguje automatická převodovka ve Vašem automobilu správně? Nebo…
více zde >
Renovace náprav
Zabýváme se renovací = repasí = opravy zadních náprav PEUGEOT, CITROËN,…
více zde >
Asistenční služby
Proč právě my? Jak to funguje v případě nehody? Po vytočení tel.čísla 721 721…
více zde >

STK+ME

 

Příprava vozidel na STK a emise:

Technickou kontrolu vozidla neboli STK musí dříve či později absolvovat každé vozidlo. Jedná se o testování vozidla a hodnocení, zda je připraveno pro provoz na pozemních komunikacích. Autoservis Autochodura s.r.o. Vám zajistí jak STK a emise, tak i opravy a seřízení vozidel před a po technické kontrole.

   

Co by jste měli vědět o STK a emisích?

Aby STK proběhla úspěšně a nezabrala Vám více času, než je nezbytně nutné, je třeba na ni vozidlo řádně připravit a vyvarovat se tak zbytečných a otravných zdržení.

Před samotnou STK je nezbytné absolvovat měření emisí. Bez správných emisních hodnot vašeho motoru, nebude vylepena známka STK. Je nutné provést kontrolu "TESTY PŘIPRAVENOSTI", stav OBD, diagnostiku řídící jednotky motoru pro správnou funkci  - lambda sonda, EGR ventil, katalyzátor, DPF filtr, palivový systém, výpadky spalování. I pro tuto službu můžete využít náš autoservis, kde se o vše potřebné postaráme, s nejmodernějšími diagnostickými přístroji BOSCH KTS750, DELPHI, SuperVAG, CLIP, ATAL a DIAGBOX.

   

 • Doklady: Při technické kontrole se budete muset prokázat velkým a malým technickým průkazem a identifikačním štítkem na vozidle „narozeného" po roce 2002.
 • Poklice na kolech: Poklice ze všech kol na vozidle je třeba před prohlídkou demontovat.
 • Čistota: Vozidlo před STK ukliďte a umyjte. Zajistěte, aby z něj nevytékala žádná provozní kapalina, jinak je technik dle vyhlášky oprávněn kvůli znečištění zamezit přístup do prostoru technické kontroly.
 • Tažné zařízení: Není-li tažné zařízení v dobrém stavu, technickou kontrolou zcela určitě neprojdete.
 • Světla: Před STK věnujte také pozornost seřízení světel, kontrole vnějšího osvětlení a poškození světlometů
 • Povinná výbava: Povinností každého řidiče je mít ve vozidle: výstražný trojúhelník, reflexní vestu, autolékárničku, zvedák, klíč na matice kol, náhradní kolo.

   

Nejste si jisti přípravou na technickou kontrolu Vašeho vozidla? Autochodura s.r.o. zajistí veškeré opravy a seřízení vozu, které je nezbytné před STK obstarat. Naši zkušení technici Vám pomohou k tomu, abyste prošli bez sebemenších problémů.

   

Cenik zajištění STK+ME firmou autochodura s.r.o:

 • benzín ( karburátor ) - 2.800,- 
 • benzín ( LPG ) - 2.800,- 
 • benzín ( řízený kat. ) - 2.800,- 
 • benzín ( LPG řízený kat.) - 2.900,- 
 • nafta - 2.800,-

   

Tři varianty výsledku STK:

 • Vozidlo bez závad nebo s lehkými závadami prošlo technickou kontrolou a dostalo oprávnění k provozu na pozemních komunikacích na 2 roky v případě osobního a nákladního vozu, 4 roky pro malý motocykl a traktor, 1 rok jedná-li se o taxi, autoškolu, sanitku či vůz s modrým majákem. Kontrolní technik vyznačí do technického průkazu datum prohlídky, datum platnosti a číslo zkušebního protokolu, údaje potvrdí kulatým razítkem a podpisem.
 • Vozidlo s vážnými závadami má majitel povinnost do 30 dní podrobit opravám zjištěných závad a poté absolvovat opakovanou technickou prohlídku.
 • Vozidlo s nebezpečnými závadami není způsobilé k provozu na pozemních komunikacích. Je třeba ihned odstranit veškeré závady a opakovaně vůz podrobit STK.